Cfare duhet te dije nje pacient per implantet dentare ALL ON 6

This post is also available in: English (English) Italiano (Italian)

Nese nuk keni degjuar ende per metoden e implanteve dentare All-On-6, ky eshte padyshim nje artikull qe mund t’ju interesoje. Pse? Sepse ne qofte se nuk ju pelqen ideja e perdorimit te protezave te levizshme, dhe deshironi nje zgjidhje me te qendrueshme dhe te pershtatshme, keto implante dentare mund te jene zgjidhja e duhur. Ajo mund te zevendesoje plotesisht pjesen e siperme ose te poshtme te dhembeve tuaj dhe askush nuk do te jete ne gjendje te veje re ndryshimin.

Te kuptojme me shume rreth procesit.
Egzistojne tre mundesi kryesore ne lidhje me zevendesimin e dhembeve qe mungojne: proteza,ura dhe implante. Metoda All-On-6 perdor nje kombinim te implanteve dhe urave. Me konkretisht, 6 implantet jvendosen ne nje menyre te caktuar dhe midis implanteve, ngjitet nje ure per te mbushur hapesirat. Natyrisht, dentisti/ja duhet te beje nje vleresim te gjendjes tuaj me pare. Kjo do te perfshije radiografite dhe skanime te tjera per te percaktuar nese ka shume humbje te kockes per te vazhduar me kete procedure. Rezultati perfundimtar do jete nje buzeqeshje kaq natyrale, sa te gjithe do te mendojne se keni lindur me dhembe te persosur.

A mund kjo metode te aplikohet te kushdo ?
Metoda All-On-6 mund te jete zgjidhja perfekte per disa, por nuk do te jete pergjigja per te gjithe. Se pari, eshte e pershtatshme vetem per individet qe kane mungese te plote te pjeses se siperme ose te poshtme te dhembeve. Perveç kesaj, diabetiket dhe perdoruesit e duhanit nuk perbejne kandidatet me te mire per kete procedure.Megjithate ju duhet te bisedoni me dentistin per te verifikuar nese jeni kandidat I pershtatshem

Perfitimet e kesaj procedure dentare
Se pari, me shume mundesi nuk do te kerkoje shtim te kockave, dhe zgjidhja eshte e perhershme. Gjithashtu sdo keni pse shqetesoheni per heqjen e protezes gjate nates apo levizjen e tyre gjate te ngrenit dhe te folurit .Ne vend te kesaj, vetem duhet te perqendroheni te buzeqeshja juaj e persosur.

Vendi me i mire per metoden e implanteve dentare All-on-6?
Pa dyshim, Imperial Dental Center duhet te jete zgjedhja juaj e pare per çdo lloj konsultimi ne lidhje me kete procedure duke pasur parasysh se Imperial Dental Center synon ti pershtatet cdo klienti sipas rastit specifik te tij. Me fjale te tjera, te gjithe duhet te jene ne gjendje te perballojne buzeqeshjen e persosur.

Leave a Comment

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
YouTube
YouTube
LinkedIn
LinkedIn
Instagram
×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?