Heqje apo Trajtim Rrenjesh? Cili eshte me mire?

Asnjera prej ketyre procedurave nuk eshte e kendshme, megjithate, ndonjehere thjesht jane te nevojshme per tu kryer. Keto trajtime kryhen atehere kur dhembi eshte teper i demtuar. Por cilat jane dallimet kryesore midis ketyre dy procedurave dhe cfare mund te presim kur i nenshtrohemi seciles prej tyre? Me poshte kemi renditur informacione te nevojshme per … Read more

Endodontia- Si behet trajtimi i kanaleve?

Endodontia- eshte dega e stomatologjise qe merret me patologjine, fiziologjine dhe morfologjine e pulpes dentare. Endodontistet trajtojne dhe diagnostifkojne semundjet e pulpes. Kjo disipline perfshin nje shumellojshmeri procedurash dhe aftesish qe kombinojne shkencen me artin. Cfare ndodh gjate nje trajtimi kanalesh? Cdo vit, kryhen me shume se 14 milion trajtime kanalesh duke e bere kete … Read more

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
YouTube
YouTube
LinkedIn
LinkedIn
Instagram
×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?