Implante Dentare + Kllëfe Zirkoni

Pacientja u paraqit në klinikën tonë me mungesë të të gjithë dhëmbëve majtas edhe me mungesën e dy paradhëmballëve djathtas të cilat i kishte zëvëndësuar me anë të një ure.  U vendos 6 implante për të zëvëndësuar çdo dhëmb që mungonte me anë të implanteve pa bëre ura dhe gjithashtu u bë zgjerimi i kockës … Read more

Ju Mungojne Te Gjithe Dhembet? Si Mund Ti Zevendesoni Ato Me Implante Dentare?

Edentuli quhet mungesa e plote ose e pjesshme e dhembeve. Zakonisht kur mungojne te gjithe dhembet e njeres prej nofullave ato zevendesohen me proteze te plote te levizshme. Nese mungojne te gjithe dhembet e nofulles se poshtme? Edhe pse shumica e pacienteve nuk e kane problem te mbajne protezen e siperme, me protezen e poshtme … Read more

Cfare duhet te dije nje pacient per implantet dentare ALL ON 6

Nese nuk keni degjuar ende per metoden e implanteve dentare All-On-6, ky eshte padyshim nje artikull qe mund t’ju interesoje. Pse? Sepse ne qofte se nuk ju pelqen ideja e perdorimit te protezave te levizshme, dhe deshironi nje zgjidhje me te qendrueshme dhe te pershtatshme, keto implante dentare mund te jene zgjidhja e duhur. Ajo … Read more

Pyetjet Me Te Shpeshta per Implantet

Implantet dentare perdoren per te mbajtur nje ose disa dhembe. Ato jane vida titani qe mund te zevendesojne rrenjen e nje dhembi. Implantet vendosen ne nofull dhe ngjajne me nje rrenje dhembi. Sa e kane jetegjatesine implantet dhe a jane nje trajtim i sigurt? Mund te themi se implantet, ashtu si dhembet natyral, mund te … Read more

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
YouTube
YouTube
LinkedIn
LinkedIn
Instagram
×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?