Ju Mungojne Te Gjithe Dhembet? Si Mund Ti Zevendesoni Ato Me Implante Dentare?

Edentuli quhet mungesa e plote ose e pjesshme e dhembeve. Zakonisht kur mungojne te gjithe dhembet e njeres prej nofullave ato zevendesohen me proteze te plote te levizshme. Nese mungojne te gjithe dhembet e nofulles se poshtme? Edhe pse shumica e pacienteve nuk e kane problem te mbajne protezen e siperme, me protezen e poshtme … Read more

Cfare duhet te dije nje pacient per implantet dentare ALL ON 6

Nese nuk keni degjuar ende per metoden e implanteve dentare All-On-6, ky eshte padyshim nje artikull qe mund t’ju interesoje. Pse? Sepse ne qofte se nuk ju pelqen ideja e perdorimit te protezave te levizshme, dhe deshironi nje zgjidhje me te qendrueshme dhe te pershtatshme, keto implante dentare mund te jene zgjidhja e duhur. Ajo … Read more

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
YouTube
YouTube
LinkedIn
LinkedIn
Instagram
×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?