Pyetjet me te shpeshta rreth semundjes se mishrave te dhembeve (Paradontozes)

Çfare eshte semundja periodontale? Semundja periodontale ose semundja e mishrave eshte nje lloj infeksioni kronik dhe serioz bakterial qe shkaterron dhe sulmon kocken e nofulles dhe mishrat e dhembeve. Periodontale do te thote “rreth dhembit”. Kjo eshte nje semundje qe mund te preke nje ose disa dhembe. Ky infeksion mund te ndodhe kur mbi dhemb … Read more

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
YouTube
YouTube
LinkedIn
LinkedIn
Instagram
×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?